Okiem Trenera - wywiad z trenerem UKS Sławków po zakończeniu rundy jesiennej sezonu 2020/2021

Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie minionej rundy w wykonaniu drużyny seniorów UKS Sławków. Oto co miał do powiedzenia trener Rafał Wiatr:
Wszystko zależy od tego czy patrzymy na szklankę, która jest do połowy pełna, czy do połowy pusta. Patrząc przez pryzmat drugiej opcji straciliśmy w 3 ostatnich meczach 8 punktów, z czego, obiektywnie mówiąc, tylko z Siewierzem nie było rozgoryczenia po ostatnim gwizdku. Ja jestem jednak zwolennikiem dostrzegania pozytywów - duży progres w naszej grze co do poprzedniego sezonu, niezły bilans bramkowy oraz miejsce w pierwszej trójce ze stratą 3 punktów do lidera motywują do przepracowania solidnie zimy. Wszystko pozostaje w naszych nogach i głowach.
Sparingi graliśmy głównie z przeciwnikami z wyższych lig co nie znaczy, że nasza gra nie wyglądała solidnie. Start rundy był całkiem niezły, jednak najważniejsze jest to, na którym miejscu jesteś po ostatnim meczu - jesteśmy w czołówce, choć myślę, że stać nas zdecydowanie na więcej.
Zawsze powtarzam, że niezależnie kto jest rywalem w danym dniu należy zachować pokorę i realizować założenia meczowe. To, że zawodnicy są pewni siebie i znają swoją wartość uważam za pozytyw. Naszym problemem były inne aspekty, nad którymi będziemy pracować w zimę. Czy nam się uda je poprawić kibice będą mogli ocenić na wiosnę.
Aktualnie trenujemy do przerwy świątecznej, 2 razy w tygodniu - raz na orliku, raz na hali. Startujemy po Nowym Roku, na początku stycznia. Co do sparingów to już kilka spotkań mamy zaplanowanych, tak jak od początku mojej kadencji w Sławkowie, z drużynami z wyższych lig.
Od września usystematyzowaliśmy pewne zawartości, których chcemy uczyć naszych młodych adeptów futbolu. Na obecną chwilę trenuje około 60 dzieciaków w 3 grupach treningowych. Cały czas dołączają do nas nowi zawodnicy i zawodniczki, których serdecznie zapraszamy.